» یاد آوری کلمه عبور

مجموعه اقامتی-تفریحی کمپ بایر

مجموعه اقامتی-تفریحی کمپ بایر در کنار پایین دست سد کرخه واقع شده و دارای مواهب زیاد طبیعی و چشم اندازهای زیبا می باشد. این مجموعه که در کنار خود دارای امکانات استفاده از آب پایین دست را داشته و امکان طبیعت گردی در اطراف مجموعه را به راحتی در دسترس دارد. امکان استفاده از رودخانه و مسیر دسترسی رودخانه کرخه تا شهر شوش که در میان راه پل تاریخی کرخه قرار گرفته می تواند علاوه بر چشمانداز زیبای رودخانه و اطراف آن جذابیت بیشتری به مجموعه ببخشد. بهره گیری از امکانات بازدید از تاج سد کرخه و چشم اندازهای زیبا و گردشگری صنعتی در آن نیز از جمله امکانات این مجموعه می باشد. همچنین در داخل خود مجموعه با وجود لنداسکیپ مناسب، زمین ورزشی روباز و بسته و قابلیت های اقامتی که در حال حاضر به صورت موردی در حال استفاده می باشد، باعث شده تا این مجموعه بتواند به عنوان یک مجموعه اقامتی-تفریحی برای خانواده ها و تورهای تخصصی مناسب باشد.


  تاریخ شروع
  تاریخ پایان
  اعتبار کل پروژه
15,845,000,000 
  پیشرفت پروژه ( 0%)
 

مجموعه اقامتی-تفریحی کمپ بایر در پایین دست سد کرخه و کنار رودخانه کرخه واقع شده است که دارای تعدادی ساختمان و ابنیه بوده در کنار یک زمین ورزشی و فضای باز بسیار زیبا که در دو سوی رودخانه واقع شده است.

مهمترین قابلیت کمپ بایر، قرارگیری سد کرخه در نزدیکی مهمترین جذابیت های گردشگری استان خوزستان شامل سه اثر ثبت جهانی شوش، چغازنبیل و سازه های آبی تاریخی شوشتر و از یک طرف در کنار رودخانه های دز و کرخه به عنوان دو مکان تفرحی آبی (در دزفول و اندیمشک از رودخانه دز جهت استفاده از تفریحات آبی به وفور بهره برده می شود) از طرف دیگر مطرح می باشند.

کمپ بایر به دلیل قرارگیری در پایین دست سد کرخه و دوری از جوامع شهری و روستایی در فضایی دنج و سرشار از آرامش و در دل طبیعت واقع شده که این موهبت باعث می شود تا ذهن هر کسی که به این محل عزیمت می کند را به این سوی که حتی برای یک شب اقامت، میل به اقامت را تقویت نماید. تنوع فضایی و کالبدی در مجموعه و بهره گیری از امکانات تفریحی موجود و تفریحات آبی می تواند پاسخگوی نیاز نه تنها گردشگران، که بخش مهمی از مردم اندیمشک و شوش و با کمی اغماض مردم دزفول گردد. 

مدل در نظر گرفته شده برای واگذاری مجموعه اقامتی-تفریحی کمپ بایر مدل ساخت، بهره برداری، پرداخت اجاره به سرمایه پذیر و انتقال (BOLT) در قالب مشارکت  خصوصی-عمومی می باشد.

مساحت پروژه

عرصه: 5.5 هکتار

اعیان: 1427 متر مربع

کارکردهای پیشنهادی مجموعه اقامتی-تفریحی کمپ بایر

کارکردهای مجموعه در دو بخش اقامتی و تفریحی وزرشی خلاصه شده و از کارکردهای پذیرایی در این مجموعه بهره برده نشده تا حس آرامش و اقامت متفاوت غیر هتلی را نداشته باشد. البته نیاز پذیرایی را می توان با همکاری مجموعه سد کرخه در مهمانسرای سد کرخه برطرف نمود، اما تزریق کارکرد پذیرایی می تواند باعث شود تا باعث خدشه به هدف اصلی اقامت در مجموعه گردد و آلودگی های زیست محیطی نیز در پیش داشته باشد. شایان ذکر است که تعریف تورهای گردشگری طبیعت گردی در مجموعه به واسطه مناظر زیبا، چشمه گریز آب سد و رودخانه کرخه، آبشار فصلی در کنار مجموعه به عنوان یک نقطه قوت مجموعه در روند بازاریابی و افزایش ضریب اشغال مجموعه بوده که ظرفیت اشغال را در سال پنجم بهره برداری به 60 درصد در سال برساند. تنوع اقامتی و تفریحی در این مجموعه شامل ویلاهای با اقامت متفاوت و زمین ورزشی متنوع اسکواش، بسکتبال، والیبال، تنیس و بدمینتون می باشد.

کارکردهای پیشنهادی مجموعه اقامتی-تفریحی کمپ بایر به همراه ظرفیت هر بخش

اقامتی

ویلای 2 تخته: 20 تا 50 متر مربع- 1 دستگاه

ویلای 3 تخته: 50 تا 80 متر مربع- 1 دستگاه

ویلای 4 تخته: 80 تا 100 متر مربع- 9 دستگاه

ویلای 6 تخته: 140 متر مربع- 1 دستگاه

تفریحی ورزشی

اسکواش: 150 متر مربع- 2800 سانس در ماه

زمین ورزشی چهارمنظوره بسکتبال، والیبال، تنیس و بدمینتون: 1500 متر مربع- 7680 سانس در ماه

Invest@kwpa.ir

Tourism.im@kwpa.gov.ir

متقاضیان سرمایه­ گذاری جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می­توانند با شماره تلفن 33152306-061 و 33152322-061 تماس حاصل فرمائید.

 • کمپ گردشگری بایر کرخه
 • کمپ گردشگری بایر کرخه
 • کمپ گردشگری بایر کرخه
 • کمپ گردشگری بایر کرخه
  تاریخ ثبت : یکشنبه 13 آذر 1401
 پروژه ها و طرح ها
 297

  آدرس تماس

 • اهواز- بلوار گلستان- سازمان آب و برق خوزستان
 • صندوق پستی: 137 - 61335
 • تلفن: 5 - 33337001 (061)
 • فکس: 33331001 (061)
 • پیام کوتاه: 2000061
 • ایمیل: info@kwpa.gov.ir

  آمار سایت

 • کاربران آنلاین:5
 • بیشترین بازدید همزمان:568
 • بازدید امروز:179
 • بازدید دیروز:605
 • کل بازدید:1,014,208
 • آخرین به روزرسانی:1401/12/20 11:16:39